Farebný KARIM RASHID

 

Pre spoločnosť GRUND navrhol kolekciu kobercov KOLOR MY WORLD a koberce

"Náš život sa môže významným spôsobom pozdvihnúť, keď zažijeme krásu, pohodlie a výnimočnú užitočnosť v jednom." Hovorí Karim Rashid, tvorca kolekcie s príznačným názvom Kolor My World.

Dizajnér egyptského pôvodu vyrastal v&nbspKanade a nakoniec zakotvil v&nbspNew Yorku, mekke moderného dizajnu. Karim Rashid je nepochybne jedným z najplodnejších dizajnérov svojej generácie. Na svojom konte má viac ako 3 000 výrobkov, za ktoré získal 2 čestné doktoráty a viac ako 300 rôznych ocenení. Jeho diela sú súčasťou stálych expozícií v galériách po celom svete.

Karimovou fascináciou, pohonom a&nbspvôľou je zachytávanie zážitkov. Jeho dielo sa stalo jednoduchým vyjadrením symbolického jazyka, ktorý ho formoval a&nbspktorý zase formoval jeho za posledných 20 rokov.

Pre dnešný svet, ako ho vníma on, vymyslel výstižný termín Digipop. Úvahy o digitálnom svete by však nemali postrádať ľudský rozmer. Nemala by byť oddelená od schopnosti autentického zážitku. Dnešný svet, akokoľvek poháňaný digitálnymi dátami, si musí zachovať svoju jemnosť, ľudskosť a príjemnosť. O to sa Karim Rashid snaží vo všetkom, čo vytvorí.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie