S biologickou vlnou aj do kúpeľne

Udržateľný rozvoj v súvislosti s budúcnosťou sveta sa čoraz viac dostáva do popredia. Ľudia sa čoraz viac zaujímajú o pôvod výrobkov, ktoré kupujú, a o to, či môžu svojimi nákupmi podporiť ekologické myšlienky.

 

Jednou zo žiadaných surovín, po ktorej dopyt stále rastie, je organická bavlna alebo biobavlna.</p

 

Ako vzrástol význam bavlny

Bavlna je ľudstvu známa už tisícky rokov. Archeológovia v Egypte a Mexiku napríklad objavili textílie staré 7000 rokov. Až do konca 18. storočia bola bavlna menšinovým tovarom, čo sa však zmenilo s príchodom priemyselnej revolúcie a zavedením strojovej výroby bavlnenej priadze. Zatiaľ čo v roku 1971 bola svetová spotreba bavlny 213 000 ton, v druhej dekáde tretieho tisícročia už presiahla 26 200 000 ton.

 

Responzívnosť sa presadzuje

Výroba bavlnených textílií je spojená s veľkým chemickým zaťažením. Na jednu tonu bavlny je potrebných 400 kilogramov hnojiva, 40 kilogramov insekticídov a 1,2 kilogramu chemikálie, ktorá sa používa na ničenie opadu listov pred zberom. Pri celkovom objeme produkcie bavlny ide o astronomické množstvo chemikálií, ktoré zaťažuje našu planétu.

Z tohto dôvodu vznikla organická bavlna, ktorá sa pestuje bez použitia pesticídov, herbicídov a chemických hnojív. Pri následnom spracovaní sa tiež nepoužívajú toxické chemikálie. Výrobky z organickej bavlny sú šetrné k životnému prostrediu a ľuďom a po spracovaní nie sú vystavené chemickým rezíduám. Vyššia je aj kvalita, trvanlivosť a prirodzená mäkkosť.

 

S biobavlnou aj v kúpeľni

Pokračovaním oblečenia môže byť aj vybavenie kúpeľne výrobkami z organickej bavlny. GRUND ponúka celý rad produktov. Či už ide o výrobky z NATUR vysokého balíka, NAVONA, VOGUE alebo reverzibilné koberce LUXOR.</p

Ak rozmýšľate, akú kúpeľňovú rohožku si zaobstarať do kúpeľne, skúste si vybrať rohožku vyrobenú z biobavlny. Získate kvalitný výrobok, ktorý je šetrný k vám aj k Zemi

 

Vhodné pre: Celý byt, ideálne do spálne a vhodné aj do kúpeľne.

 

 Kúpeľne-podmienky GRUND - Rozdiel, ktorý ti dáva a cítiš sa dobre

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie