FARBOU 2022 JE MODROFIALOVÁ VERY PERI. AKO JU POUŽÍVAŤ V INTERIÉRI?

Na rok 2022 vyhlásil PANTONE COLOR INSTITUTE farbu roka, ktorá bude určovať trendy v móde a dizajne. Tohtoročnej farbe roka bude dominovať úplne nová farba Very Peri. Čo si myslíte?

Vzorníky Pantone boli vytvorené v roku 1963 a odvtedy určujú globálny štandard farieb pre textil, grafiku, dizajn a priemysel. Aby sme vybrali ten správny odtieň, ktorý nás bude sprevádzať počas celého roka, odborníci analyzujú aj aktuálne spoločenské udalosti a situáciu vo svete. A tento rok je to prvýkrát, čo odborníci nevybrali z existujúcich vzoriek farieb, ale vytvorili úplne nový odtieň.  "Vytvorenie novej farby po prvýkrát v histórii nášho vzdelávacieho farebného programu Pantone Color of the Year odráža prebiehajúce globálne inovácie a transformáciu," povedala Laurie Pressman, viceprezidentka Pantone Color Institute. A nie je prekvapujúce, že výber farieb Very Peri je tiež ovplyvnený túžbou prekonať pandémiu koronavírusu. "Ako sa dostávame z intenzívneho obdobia izolácie, naše vnímanie a štandardy sa menia. Naše reálne a digitálne životy sú prepojené novými spôsobmi," uvádza inštitút.

Odtieň Vera Peri pozostáva z modrej farby s fialovo-červenými podtónmi. Podľa psychológie farieb je modrá farbou mieru, harmónie a podporuje kreativitu. Fialová farba je symbolom duchovna, meditácie a pomáha znižovať depresiu. Červená je farbou srdca, posilňuje vášeň a chuť do života. Nový odtieň tak má symbolizovať užšie prepojenie medzi reálnym a virtuálnym svetom v roku 2022, ale aj to, v čo všetci dúfame - nový začiatok.

Ako zakomponovať túto originálnu farbu do vášho interiéru?

Vďaka svojim vlastnostiam je ideálny do kúpeľne, pracovne a spálne.

Sama farba je veľmi výrazná, takže najlepšie vynikne na doplnkoch. Bude si rozumieť s bielou, svetlosivou alebo ružovkastou. Hodí sa aj k tmavomodrým alebo béžovým a béžovým odtieňom.

V kúpeľni vytvorí príjemné relaxačné prostredie a pomôže vám oddýchnuť si po náročnom dni. V pracovni povzbudí vašu kreativitu, zlepší vašu koncentráciu a tak sa môžete lepšie sústrediť na štúdium alebo prácu. A vďaka svojim upokojujúcim a meditačným účinkom je vhodný aj do spálne, kde navodí pocit pokoja a harmónie.

A čo kombinácie v kúpeľni? Inšpirujte sa našimi rohožami, ktoré obohatia váš fialový interiér a povýšia ho na oázu pokoja a harmónie.

HARMONICKÁ Fialová A Ružová A JEJICH CHARMONICKÉ EFEKTY V FAREBNOSTI TRIČKA

Vďaka tomu, že farba Very Peri kombinuje tóny modrej a červenej, krásne ju dopĺňa ružový akcent. Vaša kúpeľňa sa premení na miesto relaxácie a meditácie. Medzi kúpeľňovými predložkami GRUND sme našli tri, ktoré sú pre vás ideálne. Vyberte si koberec LILY s jemným kvetinovým vzorom. Udržujte svoje nohy v teple s MELANŽOVÝM mäkkým a hrubým vlasom vo svetloružovej farbe. Ak túžite po dizajnérskom kúsku, kruhový koberec z dielne KARIM 03 svetového dizajnéra Karima Rashida musíte mať.

VÁŠ KLIDOVÝ ZÓN S AKCIAMI ZELENEJ

Fialové a zelené tóny patria do prírody. Vo svete flóry ich nájdeme vo forme levandule, lila alebo bledej lila. Osviežte svoje zmysly a dotknite sa našich mäkkých kobercov. K fialovej farbe pridajte nadčasový dizajn kúpeľňovej predložky VOGUE. Ak chcete intenzívnejšiu a sýtejšiu farbu, vyberte si mätovú z rozsahu kobercov ROMAN. Ak dávate prednosť jednoduchosti, vyberte si jemný pastelový tón koberca MELANGE.

S S DOTYKOM PRÍRODY  V DREVENÝCH A FIALOVÝCH TÓNOCH

Trošku Provance a trošku rustikálne? Je to váš štýl? Milujete vôňu dreva a kvetov? Potom je táto kombinácia vhodná práve pre vás. Bavlnené koberce LUXOR vytvoria príjemnú atmosféru. Rozprávková krajina na koberčeku MOUNTAINS s šedými tónmi sa stane atypickým doplnkom k fialovej farbe vo vašej kúpeľni. Na druhej strane koberec MARLA vo farbe hnedosivej pôsobí veľmi decentne a prirodzene.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie